Pages

Saturday, March 28, 2009

Jehkotar #50


Sugar Nellie pääsi tähän An-suunnittelemaan Jehkotar #50 haasteeseen. Luonnos tuntui ensin hankalalta, mutta ei se sitten ollutkaan, kun pääsi tekemään. Pieniä tekstileimasimia ei oikein ollut, mutta laitoin pari circle it-leimaa kahtia ja vähän muutakin sovellutusta on kortissani.
Paperit/Papers: Basic Grey
Väritys/Colouring: Promarker, Distress Ink
Muut/Others: Fiskars Shape Cutter, Retroflower punch,
helmet/pearls, teksti embossattu/text embossed.

11 comments:

  1. Aivan loistava kortti, kaikki paikallaan ja niin kaunista katseltavaa, silmä lepää! Jään vielä hetkeksi ihailemaan korttiasi:)

    ReplyDelete
  2. Tosi upea kortti.Kaunis kokonaisuus.

    ReplyDelete
  3. Kaunis kortti, hienot värisävyt ja rauhallinen vanhanajan tunnelma. Hieno idea nuo halkaistut circle it-leimakuvat!

    ReplyDelete
  4. Kaunis kortti ja sopii hyvin kokonaisuuteen!

    ReplyDelete
  5. Kivasti oletkin keksinyt leikata nuo circle itit puoliksi. Upea kortti!

    ReplyDelete
  6. Hyvin keksitty tuo Circlejen käyttö! Muutenkin kaunis kortti. Värimaailma on mitä kaunein.

    ReplyDelete
  7. Ihanat värit ja kaunis kortti.

    ReplyDelete
  8. Hei kysyit korttini leimakuvaa. Ostin sen Mihanna netti kaupasta ja on pyssel passionin leimakuva.

    ReplyDelete
  9. Todella kaunis kortti!! Tuo leimakuva on ihana, mullakin on siitä muutama kuva, leimasin Kirsikalta:) Täytyis vaan koittaa saada väritettyä ja vielä kortiksikin asti:)

    ReplyDelete

Kiitos käynnistä, olen iloinen, jos jätät minulle viestin!
Thank you, I'm so happy if you leave me a comment!
Welcome again;-))mervi