Pages

Tuesday, February 16, 2010

Vintagea miehelle

P*skarteluhaaste #26 Resepti: 3 kukkaa, 2 niittiä ja sydän. Kaikki löytyy tästä vintage kortista miehelle! Tämän viikon olen luvannut tehdä vain kortteja miehille (ks. Rosie D's Challenge).

Kuva on Digital Ink'in ja olen värittänyt sen Promarkereilla, alla on Crafty Inviduals'in tekstileimasinta Distress Ink'in vintage photolla leimattuna. Kuvan reunat on vanhennettu myös
Distress Crackle Paint'illa (vintage photo). Paperit ovat DCWV:n The Old World Mat Stack'ista.
Pitsi Ihan pieni putiikki; kukat ja miehen kuva Joanna Sheeniltä.

Hyvää Laskiaistiistaita ! Hernekeitto on porisemassa, kattilassa tässä vaiheessa;-))m

5 comments:

  1. Hieno kortti miehelle. Miehiset värit ja kuitenkin mielenkiintoista katseltavaa:))

    ReplyDelete
  2. Todella hieno kortti:) Onpa kiva nähdä, että pitsikin sopii upeasti miehiseen korttiin:) Tässä kortissa paljon kaikkea kivaa!

    ReplyDelete
  3. Hieno miehinen vintagekortti!Tykkään tosi paljon väreistä,kuvista,kaikesta.Oikein onnistunut kortti:)

    ReplyDelete
  4. Kiitos kommentistasi blogissani. Ihanan miehisen kortin olet tehnyt. Se suorastaan uhkuu miesenergiaa. Erittäin hyvin onnistunut.

    ReplyDelete
  5. Hieno kortti. Erityisesti ihastuin tuohon herrasmieheen :0)

    ReplyDelete

Kiitos käynnistä, olen iloinen, jos jätät minulle viestin!
Thank you, I'm so happy if you leave me a comment!
Welcome again;-))mervi